LU Indijas studiju un kultūras centrs svin jaunu sākumu

Sanita Siliņa, LU Indijas studiju un kultūras centra koordinatore

16.02.2017

Š.g. 9.februārī, spirgtā un gaišā ziemas rītā tika iesvētīta jaunā Indijas studiju un kultūras centra (ISKC) mājvieta Baznīcas ielā 5. Jauno telpu inaugurācijas pasākumu atklāja Indijas vēstniece Zviedrijā un Latvijā, V.E. Monika Kapila Mohta, kura bija ieradusies no Stokholmas. Viesus apsveica LU prorektore Ina Druviete un Centra vadītāja Agita Baltgalve. Virtuālajā vidē noritēja saruna ar centra dibinātāju – profesori Sigmu Ankravu, kura pašreiz uzturas Indijā. Tiešsaistē no Londonas uzrunu teica arī Centra sadarbības partnera Dev Sanskriti Višvavidjalaja universitātes prorektors Dr. Činmejs Pandja.

LU profesors Valdis Muktupāvels apbūra klausītājus ar indiski-latvisku kokles spēli un meditatīvu balss melodiju, bet klasiskās indiešu dejas prezentēja graciozās dejotājas Aija Dvinska un Larisa Podskočaja. Starp pasākuma apmeklētājiem bija pārstāvji no Ārlietu ministrijas, profesori un vadoši darbinieki no LU, Stradiņa universitātes un Medicīnas akadēmijas, kā arī studenti un citi sadarbības partneri. Omulīgā atmosfērā un radošās sarunās viesi varēja izbaudīt kliņģeri un saldo indiešu masala tēju.

Ar Latvijas Universitātes dāsnu gādību centra darbinieki tagad varēs strādāt visi kopā ērtākās un plašākās telpās, kas bija steidzami nepieciešamas, jo gan kursu piedāvājums, gan arī klausītāju un studentu skaits pēdējos gados bija palielinājies. Tagad ISKC iespējams apgūt hindi, sanskritu, persiešu un bengāļu valodas, jogu vairākos līmeņos, kā arī Indijas klasisko deju un mūziku. Kultūras pasākumu un zinātnisko pētījumu jomā veiksmīgi attīstās sadarbība ar Eiropu un Indiju.

 

 

 

INDIJAS STUDIJU UN KULTŪRAS CENTRS

LV

EN

INDIJAS STUDIJU UN KULTŪRAS CENTRS

Tālrunis: +371 24821433 | Baznīcas iela 5, Rīga, LV-1010